KAMUOYU DUYURUSU

Kamu Kampta Covid-19 Önlemleri Alındı

Kamukamp olarak; Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 önlemleri kapsamında yayınlamış oldukları ilkeler doğrultusunda, toplum sağlığını dikkate alan ve misafirlerimizin huzurlu ve sağlıklı bir tatil geçirebilmeleri için gerekli olan tüm düzenlemeleri yapmış bulunmaktayız.

Kamu kamp Akbük’ün, lokasyon itibari ile üç büyükşehire yakın konumda olması (İzmir, Aydın ve Muğla) sağlık hizmetine ulaşılabilmesi anlamında da bir avantaj sağlamaktadır. İzmir Aydın ve Muğla Büyükşehir sınırları ve ilçeleri dahilinde; 4 üniversite ve 36 adet hastanesi bulunmaktadır. Bu bağlamda, Kamukamp Akbük’te tatil yapan misafirlerimiin sağlık hizmetine ulaşma olanağı diğer turizm bölgelerine oranla daha fazla ve daha kolaydır.

Bağışıklık ve pandemi eğitimi almış personel: Resepsiyon mutfak personeline kadar tüm personel, uluslararası standartlarda belirlenmiş olan bağışıklık ve pandemi sertikasyon eğitimine tabi tutulmuş olup, dönem içinde de hizmetiçi hijyen eğitimlerini almış bulunmaktadırlar. Tüm personel koruyucu ekipmanları ile hizmet vermekte olup, aynı zamanda otele giriş ve çıkışlarında da ateşleri ölçülmektedir.

Maske-Eldiven-Bone: Kamukamp personeli gerek toplu olarak bulunulan mekanlarda gerekse, odaların temizliğini sağlarken, maske, eldiven ve bone kullanarak müşterilerimizin sağlıklı bir şekilde hizmet almalarını sağlamaktadırlar. Otel girişinde ve tesisisin belirli yerlerinde el dezenfektanı bulunmaktadır.

Sosyal Mesafe Kuralı: Kamukamp klasik otel anlayışından farklı olarak, home otel konsepti ile hizmet verdiğinden, müşterilerine kendilerini ev konforunda hissetmelerini sağlar. Odalara giriş ve çıkışlar, açık alandan yapılmaktadır. Her odada iki geniş balkon bulunmakla birlikte, sosyal mesafenin korunduğu geniş oda aralıkları bulunmaktadır.

Odalar 24 Saat Boş Beklemektedir: Bakanlığın belirlemiş olduğu standart saat olan 12 saatin de üzerinde 24 saatlik bir zaman diliminden sonra oda teslimatı yapılmaktadır. Bu süre zarfında; odalar hijyen kurallarına uygun olarak temizlenip yeni sahiplerine teslim edilmektedir.

Tek Kullanımlık Çarşaf ve PikeTakımı: Çarşaf ve PikeTakımı: Covid-19 hijyen kuralları kapsamında her kişi için kullanılacak olan çarşaf takımı 90 derecede yıkanacak olup paketli bir halde odalara konulacak olup, misafirin isteği sonrası serilecektir.

Odalarda Tadilat: 2020 yılında tesisimizde yapmış olduğumuz tadilatlar da koronavirüs önlemlerine katkı sağlamakta olup, müşterilerimizin daha hijyenik koşullarda tatil yapmalarına fırsat vermektedir. Tesisimizde bulunan tüm banyo ve tuvaletler yenilenmiştir.

Mutfak Personeli: Ala carte personeli çalışma esnasında tek kullanımlık eldiven, önlük, cerrahi maske, bone ve galoş kullanmaktadır. Mutfaklarda sterilizasyona önem verilmekte ve gıda temini ve üretimi aşamasında hazırlanan protokollere göre hareket edilmektedir. Odalarda mutfak bulunduğundan kişiye özel tüm yemek hazırlama ekipmanı hazır bulundurulmaktadır. İstenildiği taktirde, ala carte restoran bölümünden odalara servis hizmeti sağlanmaktadır. Tuz, baharat ve diğer gereçler tek kullanımlık olarak sunulmaktadır.

Havuz ve Şezlong: Yüzme havuzlarında, personel koruyucu kıyafet kullanmaktadır. Havuzlardaki oturma alanları ve şezlonglar sosyal mesafe kuralına göre dizayn edilmiştir. Havuz suyundaki klor seviyesinin açık havuzlarda 1-3 ppm seviyesindedir. Havuz ve plaj çevresindeki duş ve tuvaletler düzenli aralıklarla dezenfekte edilmektedir.

Tüm dünyanın ve ülkemizin karşı karşıya kalmış olduğu covid-19 salgını, almış olduğumuz önlemlerle daha sağlıklı ve daha güvenilir geçecektir. Covid-19 aldığımız önlemlerden daha güçlü değildir. Mutlu ve sağlıklı tatiller dileriz.